W I Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej i Społecznym Gimnazjum Ad Astra od lat organizowane są Mikołajki dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Miliczu. Przygotowujemy paczki z najpotrzebniejszymi artykułami dla każdego ucznia, przedstawiamy również Jasełka, dowcipne skecze oraz doświadczenia naukowe, wspólnie kolędujemy. W tym roku uczniowie obu szkół postawili sobie bardzo ambitny cel – przygotowanie 50 prezentów dla podopiecznych ośrodka, czyli prawie połowy uczących się tam dzieci. Wszyscy byli zachwyceni, gdy zadanie zostało wypełnione, ale nikt nie zamierzał na tym zaprzestać!

Uzbieraliśmy łącznie 70 paczek!!! W każdej paczce znajdowały się artykuły kosmetyczne, papiernicze, słodycze, napoje, pluszaki oraz artykuły odzieżowe min. rękawiczki i czapki. Udało się nam zgromadzić tak wiele bardzo bogatych paczek dzięki uczniom I LO, którzy zrobili zrzutkę pieniędzy w klasach i za zebrane pieniądze kupili prezenty, dzięki uczniom Gimnazjum Ad Astra, którzy zorganizowali kiermasze ciast i za zarobione w ten sposób pieniądze zakupili potrzebne artykuły, dzięki inwencji p. Izabeli Rokity, która wraz z uczniami Ad Astry zorganizowała kiermasz kartek i ozdób świątecznych, dzięki indywidualnym uczniom, którzy przynieśli artykuły szkolne i pluszaki oraz dzięki hojności firm, instytucji i sklepów do których udali się uczniowie liceum z prośbą o wsparcie.
Koordynatorem akcji jest Pani Profesor Agnieszka Nowacka.