Dzięki podpisanej umowie pomiędzy dyrektorem ILO im. Armii Krajowej w Miliczu Sławomirem Strzeleckim a dyrektorem Instytutu Historii Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Rościsławem Żerelikiem przy wsparciu Starosty Milickiego Piotra Lecha rozpoczynamy projekt Klasy Akademickiej z historii, w której wiedzę zdobywać będą uczniowie rozszerzonej historii. Koordynatorem projektu i współpracy z Instytutem jest Magdalena Duda, która również ułożyła program nauczania akademickiej klasy historycznej. Pierwsze wykłady i warsztaty ruszają już 27 listopada a poprowadzi je prof. Grzegorz Strauchold, tematyka II wojny światowej. Oprócz spotkań w naszej szkole przewidujemy wyjazdy na wykłady do Wrocławia, a także stałe konsultacje i opiekę doktorantów, którzy pomogą uczniom w pisaniu esejów oraz doborze literatury historycznej.