W dniach 25-26 września w Prusach w powiecie strzelińskim miała miejsce kolejna już konferencja szkół należących do Dolnośląskiej Rodziny Szkół Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej.

Naszą szkołę reprezentował dyrektor Sławomir Strzelecki oraz nauczyciel historii Magdalena Duda.

Tradycją stały się już coroczne wrześniowe spotkania przedstawicieli szkół, których ważnym celem jest opracowanie planu pracy na nadchodzący rok szkolny 2014/2015.

Tematem przewodnim obecnego roku szkolnego będzie postać Jana Nowaka-Jeziorańskiego- polityka, dziennikarza, żołnierza AK, w setną rocznicę Jego urodzin. Jeziorański będzie inspiracją w tematyce konkursów, projektów, wystaw, nocy filmowych oraz spotkań.

W programie konferencji ważnym punktem były obchody 5-lecia nadania Zespołowi Szkół w Prusach imienia Bohaterów Armii Krajowej, w związku z tym uczestniczyliśmy we mszy świętej, apelu poległych przy pomniku Żołnierzy Walczących o Polskę, gdzie wojsko oddało salwy honorowe a podniosłego tonu uroczystości nadawała Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia.

Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej oddziału we Wrocławiu, którzy podsumowali konkurs dla nauczycieli na scenariusz lekcji-rocznice 2014 r. oraz przyznali nagrody, I miejsce zdobyła Magdalena Duda.

Na zakończenie konferencji obejrzeliśmy część artystyczną w wykonaniu uczniów, a także uczestniczyliśmy w otwarciu Izby Pamięci o żołnierzach Armii Krajowej, gdzie zgromadzono pamiątki oraz rekwizyty z czasów wojny.