PROJEKT EDUKACYJNY "AKADEMIA NOWOCZESNEGO PATRIOTYZMU"

14 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie edukacyjnym Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu organizowanym przez Klub Jagielloński.

W ramach projektu trzydziestu naszych licealistów uczestniczyło w trzydniowych warsztatach prowadzonych przez kadrę i studentów Uniwersytetu Wrocławskiego współpracujących z Klubem Jagiellońskim w Krakowie. Licealiści mogli w praktyce poznać pracę parlamentu, wcielić się w rolę posłów, tworzyć ugrupowania polityczne, powoływać rząd, uchwalać budżet. Podczas zajęć uczniowie zdobywali również wiedzę dot. samorządu lokalnego, wybierali burmistrza, radę miejską oraz przygotowali strategię rozwoju naszego miasta. Wynikiem prowadzonych warsztatów było opracowanie przez uczniów własnego projektu obywatelskiego o nazwie "Patria Coffee", w myśl którego stworzą w Miliczu miejsce spotkań młodzieży ze znanymi mieszkańcami.

Zrealizowany projekt zostanie zaprezentowany przez grupę uczniów na Gali Finałowej w Krakowie w dniu 10 czerwca. Zostanie on tam oceniony przez grupę ekspertów, z dziedziny ekonomii i polityki, w rywalizacji weźmie udział ok. 100 szkół z całej Polski.

Na stronie www.anp.kj.org.pl uczniowie naszej szkoły prezentują również swoje prace, które powstały podczas warsztatów. Prosimy o oddawanie głosów na zamieszczone przez uczniów zdjęcie oraz pracę pisemną, które znajdziecie na powyższej stronie, wchodząc w wizytówkę naszej szkoły. Za oddane na nas głosy bardzo dziękujemy. Dzięki Waszemu poparciu możemy rywalizować o nagrodę publiczności, zakończenie głosowania 9 czerwca. W głosowaniu mogą brać udział wszyscy korzystający z Internetu, którzy posiadają konto na portalu Facebook. Wkrótce ukaże się również filmik promujący naszych uczniów w projekcie. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.anp.kj.org.pl