Od czerwca bieżącego roku w naszej szkole jest realizowany Projekt Szkoła Demokracji. W przedsięwzięcie to zaangażowało się kilkunastu uczniów, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, nauczyciele ( pani Wiesława Besz i pani Anna Waleńska) oraz dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Miliczu. Te wszystkie wyżej wymienione osoby, tworzą grupę projektową.

Zaangażowani uczniowie wraz z opiekunami biorą udział w spotkaniach warsztatowych z tutorką – panią Dorotą Cieślik, która współpracuje z Centrum Edukacji Obywatelskiej, które jest pomysłodawcą tego projektu.
Głównym celem tego przedsięwzięcia jest wzmocnienie mechanizmów demokratycznych w naszej szkole, a także zaangażowanie i zwiększenie udziału uczniów w życiu szkoły oraz podejmowaniu różnych decyzji z nią związanych. Dzięki temu projektowi możemy wspólnie usprawnić jej funkcjonowanie i przyczynić się do tego, że będzie ona instytucją przyjazną, bezpieczną i fajną.
Grupa projektowa zwraca się do wszystkich uczniów, nauczycieli i dyrekcji o wsparcie i zaangażowanie w realizowaniu projektu Szkoła Demokracji. Prosimy również o kontakt z grupą projektową, wszystkie te osoby, które chciałyby w jakikolwiek sposób zaangażować się w życie naszej szkoły. Wszyscy są mile widziani!!! Pamiętajmy, że my też mamy wpływ na to, co dzieje się w szkole. To my tworzymy jej klimat!!!
Zespół Projektu Szkoła Demokracji