Uczniowie I LO im. Armii Krajowej w Miliczu biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pod nazwą Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu. Jest to już trzecia edycja przedsięwzięcia realizowanego przez stowarzyszenie Klub Jagielloński. Polega na przeprowadzeniu w szkołach ponadgimnazjalnych cyklu innowacyjnych symulacji oraz zajęć typu case study poświęconych polskiemu systemowi parlamentarnemu (gra parlamentarna wzorowana na nowoczesnych symulacjach RPG) i systemowi samorządowemu (symulacje pracy gminy w oparciu o realny budżet gminy Milicz), a ich zwieńczeniem jest zrealizowanie przez uczniów projektu społecznego w myśl idei nowoczesnego patriotyzmu. W I Liceum Ogólnokształcącym w Miliczu zajęcia prowadzą Weronika Olkiewicz, studentka stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego i Alicja Szwiec, absolwentka politologii tegoż Uniwersytetu. Koordynatorem projektu jest nauczyciel Magdalena Duda.