Koszykówka w I LO w Miliczu.
Dzień Edukacji Narodowej
Sztafetowe biegi przelajowe I miejsce dziewcząt I LO w Miliczu
Stypendium Starosty Milickiego

05.03 klasy 1a i 1d naszego liceum wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez wrocławską SWPS w ramach „Dnia z prawem”. Wykład inaugurujący „Nie tylko sędzia, adwokat, prokurator…” poświęcony był zawodom prawniczym i licznym możliwościom pracy po studiach prawniczych.

Dzięki prelekcji dowiedzieliśmy się, jakie szanse daje ukończenie studiów prawniczych. Poznaliśmy też wymagania stawiane potencjalnym studentom oraz cechy jakimi winna wykazywać się osoba, pracująca na co dzień z niełatwą materią prawną.

 

Następnie, w trakcie zajęć „Prawo kontra konsument”, część z Nas poznała prawa przysługujące konsumentom. Natomiast druga grupa uczestniczyła w bardzo ciekawych, a zarazem wymagających zajęciach „Prawo kontra obyczajowość - o obronie przez kulturę”. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczniowie naszej szkoły byli jednymi z bardziej aktywnych uczestników.

 

Wyjazd był ciekawym doświadczeniem i pozwolił Nam wzbogacić się o atrakcyjną i praktyczną wiedzę. Mieliśmy też możliwość integracji i miłego spędzenia czasu.

W wycieczce prócz klas 1a i 1d uczestniczyli p. B. Jaskulska, p. R. Moczulska, p. M. Wozińska oraz p. M. Chytry.

 

 • 00
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 09
 • 10
 • 11