28.02.2020r. w hali ATOL przy ulicy Kochanowskiego w Oleśnicy odbyły się Eliminacje Strefy Wrocławskiej Licealidy Młodzieży w koszykówce chłopców.

Klasyfikacja końcowa :

I miejsce II LO Oleśnica
II miejsce ZS Oława
III miejsce I LO Milicz

W generalnym rozrachunku reprezentacja chłopców I LO w Miliczu zajęła trzecie miejsce w tegorocznych rozgrywkach koszykówki w ramach rywalizacji sportowej.
Losowanie nie było dla nas szczęśliwe, bo od razu trafiliśmy na faworyta dzisiejszych zawodów-- II LO Oleśnica.
Od początku nie układało się to spotkanie. Oleśniczanie od razu narzucili swój styl gry, co szybko odbiło się na wyniku i wysokim prowadzeniu po pierwszej kwarcie. Nasz zespół nie radził sobie poczynając od fatalnej skuteczności po zbiórkę w ataku i w obronie. Nie było lidera, który poprowadzilł by zespół do walki. Natomiast przeciwnik nakręcał się i powiekszał przewagę punktową. Nic więc dziwnego, że przegraliśmy to spotkanie 8-49.

Zawsze na tym terenie ciężko gra się. Nie dość, że większość chłopaków z Oleśnicy trenuje w tamtejszym trzecioligowym klubie koszykówki i gra w rozgrywkach DALK we Wrocławiu. To na dodatek zawody odbyły się na hali tam gdzie trenują i grają - to też wynik nie mógł być inny.
Przystępując do kolejnego meczu, tym razem z zespołem z Olawy mieliśmy nadzieję, że lepiej wypadniemy w tej potyczce. Ale szybko przekonaliśmy się, że jesteśmy w błędzie. To nie był nasz dzień i nasza gra,którą graliśmy chociażby na powiecie. Niestety to spotkanie też przegrywamy ale trochę niższym stosunkiem bo 21-40.

Dzisiaj przegrywamy wszystkie spotkania, ale już bierzemy się za treningi bo czeka nas sporo ciężkiej pracy. Dziękuję moim zawodnikom, że mimo niekorzystnych wyników do końca walczyli w obu spotkaniach.

Dziękuję Kubie Radnemu i Piotrkowi Papierowskiemu za reprezentowanie szkoły , gdyż kończą w tym roku przygodę z koszykówką w I LO i był to ostatni ich turniej.
Skład chłopców I LO w Miliczu: Jakub Radny, Piotr Papierowski, Daniel Rak, Wiktor Wiertlewski, Adrian Piotrowski, Szymon Plewa, Marcin Gembarowski, Jakub Kaik, Dawid Kubiak, Jasiu Jachimowski, Jakub Owsiany.
Gratulacje I LO w Miliczu