Dzień z prawem na SWPS
Vice mistrzostwo I LO - piłka nożna halowa dziewcząt
Euroweek 2020
I miejsce - piłka nożna halowa I LO!!!

26 lutego w hali Kompleksu Hotelowo Sportowego Rokita w Brzegu Dolnym odbył się Finał Strefy Wrocławskiej Licealidy Młodzieży w Piłce Nożnej Halowej Dziewcząt. Grano systemem,, każdy z każdym" na zmianę dziewczęta i chłopcy. Czas gry 2x12 minut.

 

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce SMS Junior Wrocław
II miejsce I LO Milicz
III miejsce LO XII Wrocław

 

Mecz pomiędzy I LO Milicz , a LO XII Wrocław przebiegał pod nasze dyktando. Widoczna była przewaga naszego zaspołu, ale nie było to udokumentowane bramką. Pod koniec pierwszej połowy przy wprowadzaniu piłki przez naszą bramkarkę - Marlenę Michalską, Iza Olek zdołała strzelić pierwszą bramkę.
Druga połowa zaczęła się pomyślnie dla naszej drużyny. Ponieważ akcja dwójkowa po lewej stronie boiska pomiędzy Izą Wąs i Zuzią Poradzisz przyniosła kolejną bramkę. Zdobywcą tej bramki była bardzo waleczna dzisiaj Zuzia Poradzisz.
Przeciwnik odpowiedział tylko jedną akcją po której sędzia podyktował rzut karny. Zawodniczki przeciwnej drużyny nie zdołały zdobyć gola, bo przed utratą uratowała nas porzeczka. Do końca obraz gry nie zmienił się ostatecznie wygraliśmy to spotkanie 2:0.


Jak to w ostatnim czasie zdarza się, że drużyny nie stawiają się na zawody. Dlatego byliśmy zmuszeni grać drugi mecz pod rząd. Jednak nic tu nie usprawiedliwia nas bo na taką ewentualność trzeba być zawsze przygotowanym.


Jeszcze pierwsza połowa pomiędzy I LO, a SMS Wrocław gdy dziewczyny miały siły aby walczyć z przeciwnikiem, to ta gra jeszcze jakoś wyglądała.
Druga połowa pokazała, że to różnica kilku klas bo nic nam się nie układało. Akcje były szarpane i kończyły się za chwilę stratą piłki, a co doskonale wykorzystywał przeciwnik. Poza kilkoma sytuacjami w kontrze nie mieliśmy szans na zwycięstwo w tym spotkaniu i przegraliśmy 0:11.
Dziewczyny nie mają czego się wstydzić bo przecież to wysokie osiągnięcie, zajmując drugie miejsce w Finale Strefy Wrocławskiej w piłce nożnej halowej dziewcząt.
Przez wiele lat posuchy w tej dyscyplinie sportu w naszej szkole udało się w końcu zajść tak wysoko. To największe osiągnięcie w historii szkoły właśnie w tej dyscyplinie w kategorii dziewczyn.

 

Chciałbym na początek podziękować Wam - dziewczyny ,,Zielonego Liceum" za to, że grałyście z dużym wigorem i polotem aby osiągnąć tak wysoki wynik w tegorocznych rozgrywkach piłki nożnej halowej dziewcząt. Dziękuję najstarszym zawodniczkom I LO w Miliczu, czyli Izie Wąs i Dominice Szmigiel, które przez trzy lata godnie reprezentowały szkołę. Przecież to ostatnie zawody w tej dyscyplinie sportu dla tych uzdolnionych dziewczyn.
Dziękuję też grupie sportowej
Crezy Team Krośnice, a przede wszystkim Pani Beacie Iwanickiej i Panu Michałowi Henckiemu za umożliwienie nam rozegrania sparingu , który odbył się w niedzielę tuż przed dzisiejszymi zawodami na hali w Krośnicach. Bo to przecież zawodniczki trenujące na codzień w tym klubie, a ja tylko poskladalem to w całość.

Podziękowania w stronę Pani Dyrektor Iwony Lewandowskiej- Maćkowiak, że wspiera nas i cieszy się z naszych wyników sportowych. Bo przecież nie jesteśmy szkołą sportową, a raczej stawiamy na naukę.


Nie można zapomnieć o Panu Staroście Sławimirowi Strzeleckiemu, który udostępnił nam busa na dzisiejsze zawody.
On przecież śledzi nasze poczynania sportowe i również dipinuguje naszej szkole z wiadomych względów. Za czasów dyrektorskich kilka lat tenu byliśmy razem właśnie w Brzegu Dolnym gdzie na tym samym etapie grali chłopcy naszej szkoły i też zajęli drugie miejsce. Zarówno Pan Starosta jak i ja kiedyś graliśmy w piłkę nożną jako czynni zawodnicy, a dzisiaj przyglądamy się z ławki. Ja natomiast mogę to wszystko wykorzystać w rozwój sportowy naszych uczniów.

 

Skład drużyny I LO: Wąs Iza, Szmigiel Dominika, Michalska Marlena, Olek Iza, Poradzisz Zuzia, Nacewicz Amelia, Jakubowska Kinga, Kotarska Ada

 

 • 00
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12