19 lutego w hali sportowej PZPS 2 w Trzebnicy przy ulicy Żeromskiego odbyły się eliminacje międzypowiatowe w piłce nożnej halowej chłopców w ramach Licealidy Młodzieży. Zespoły chłopców zostały podzielone na trzy grupy po 3 zespoły. Mecze grano "każdy z każdym" a cały mecz trwał 15 minut. W naszej grupie grały zespoły: PZS 2 Trzebnica, I LO Milicz, ZSLG Długołęka.

III miejsce ZSLG Długołęka

W pierwszym meczu zespół PZS 2 z Trzebnicy najpierw ograł zespół ZSLG z Długołęki 4:0. Później ILO Milicz ograł zespół ZSLG z Długołęki 5:0. W tym meczu nasz zespół długo nie mógł zdobyć gola bo przeciwnik dobrze bronił się. Pierwsza bramka dla naszego zespołu padła dopiero w szóstej minucie, a bramkę zdobył Szymon Tyca.
Kolejne bramki padły dopiero w ostatnich minutach gry. Trzy bramki zdobył Adrian Misiek, a wynik meczu ustalił Karol Woźniak.. Z przebiegu dwóch pierwszych meczy wiadomo było, że zespół z Długołęki był najsłabszą drużyną na tym turnieju i zajął III miejsce. Wiadomo było też, że w finale zagra zespół z Milicza i Trzebnicy.

Nasz zespół od początku był pewny swego, że dzisiejsze zawody padną naszym łupem. Tym bardziej, że w tym spotkaniu wystarczył nam remis aby awansować do następnego etapu rozgrywek. Dodatkowo mecz dobrze ułożył i w drugiej minucie prowadziliśmy 1:0, a bramkę zdobył Szymon Tyca. Po straconej bramce zawodnicy z Trzebnicy ruszyli do odrabiania strat i zdołali wyrównać na 1:1. Jednak kluczowa akcja rozegrała się w ostatnich minutach meczu , kiedy to jeden z zawodników gospodarzy został sfaulowany i nie wytrzymał napięcia. Wtedy doszło do przepychanek między zawodnikami obu drużyn, ale sędzia zawodów szybko załagodził sytuacji na boisku. W dodatku zawodnik trzebnicki został ukarany i musiał opuścić boisko. Decydujące trafienie padło w czternastej minucie spotkania, a zwycięską bramkę na 2:1 zdobył Karol Woźniak. Ostatecznie zajmujemy I miejsce bo tylko takie miejsce daje przepustkę gry w finale strefy wrocławskiej, które odbędzie się 25.02.2019r. w hali MCS we Wrocławiu przy ulicy Parkowej.

Dziękuję moim zawodnikom za ambitną i konsekwentną grę, co przełożyło się na wynik końcowy i zapewniło awans do finału strefy wrocławskiej. Jestem bardzo dumny z mojego zespołu, że pokazali innym drużynom jak się gra w piłkę na hali. Był to udany rewanż za ubiegły rok gdzie przegraliśmy w Trzebnicy 0:1. Wtedy to drużyna z Brzegu Dolnego wygrała całe zawody. W tym roku to my będziemy się bić o medale.