W piątkowe przedpołudnie uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni Zielonego Liceum wzięli udział w apelu z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na tę uroczystość przybyli również zaproszeni goście – pani sekretarz Powiatu Milickiego - Beata Łabaczuk, kierownik Wydziału Promocji i Oświaty – pan Krzysztof Firek oraz prezes Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego pan – Józef Fedorowski.

W części oficjalnej tego spotkania wszyscy wspólnie odśpiewali z chórem I Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie głos zabrała pani dyrektor – Iwona Lewandowska – Maćkowiak, która przypomniała uczniom, że powinni być dumni, że są Polakami i mogą dziś żyć w pięknej i wolnej ojczyźnie.
W dalszej części piątkowego spotkania klasa IC przedstawiła prawdziwą ucztę dla ducha i ciała - program artystyczny zamknięty w dziesięciu dekadach, dzięki któremu mogliśmy cofnąć się w czasie i wziąć udział najważniejszych wydarzeniami historycznymi i kulturalnych ostatniego wieku. Tego dnia nie zabrakło również utworów muzycznych i recytacji wierszy w wykonaniu naszych zdolnych koleżanek i kolegów.