Światowy Dzień Walki z AIDS i HIV
Akcja mikołajkowa
Apel dla Niepodległej
Uroczystość wręczenia stypendiów powiatowych

W piątek, 6 IV obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia. Nauczycielki biologii – pani Beata Jaskulska oraz pani Marzena Rokita, wraz z uczennicami z I Liceum Ogólnokształcącego, zorganizowały stanowiska związane ze zdrowiem. Julia, Jagoda i Patrycja prowadziły punkt kontroli wskaźnika masy ciała, każdy chętny mógł podejść zważyć się i obliczyć swoje dokładne BMI, przy czym uczennice udzielały informacji na temat czynników wpływających na wskaźnik.

Uczennice również badały ciśnienie, można było zaobserwować wysokość ciśnienia przed, jak i po wysiłku fizycznym, po czym informowały dlaczego ciśnienie jest zmienne. Największą popularnością cieszył się punkt, gdzie można było wypróbować alkogogle i narkogogle – urządzenia służące do sprawdzania reakcji organizmu pod wpływem używek i substancji psychoaktywnych. Chętni uczniowie, jak i pracownicy szkoły sprawdzali swoją równowagę, przechodząc po linii.

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu
W związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia, w piątek 6 kwietnia, w naszym Liceum odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu. Konkurs zorganizowały i uczniów przygotowały panie Beata Jaskulska i Marzena Rokita. W konkursie wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół powiatowych, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Wszyscy uczniowie prezentowali wysoki poziom wiedzy, ale nasze licealistki okazały się bezkonkurencyjne. I miejsce zajęła Karolina Pełczyńska z klasy IIIa, II miejsce – Aleksandra Markiewicz z klasy IIb. Gratulujemy!

 

fot. Atena Grygiel

 

 • 00
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24