Wiosno. Ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie ... kto poczuje choć odrobinę śniegu za kołnierzem. Zima ma swoje bardzo przyjemne strony, ale już mamy dość zakładania całej naszej garderoby tylko po to, żeby nie zamarznąć wychodząc na chwilę do sklepu. Dlatego w ostatnią środę cała szkoła wspólnie świętowała nadejście pierwszego dnia wiosny. Atrakcji było tyle, że aż chętnie przyszło się rano do szkoły.

A zaczęło się wszystko skromnie i delikatnie, jak rozkwitający pierwszy wiosenny kwiatek. Samorząd uczniowski zorganizował kiermasz ciast. Słodkie, niczym złoty nektar ciasta zapełniały brzuchy uczniom na przerwach, podczas gdy w radiu leciała muzyka z lat 70. i 80.
Następnie uczniowie przygotowali coś tak wielkiego, jak niedźwiedź rozciągający swoje łapy po głębokim śnie zimowym. Na lekcji 4. w auli odbył się apel z okazji pierwszego dnia wiosny. Jednak zwykłym apelem tego nie można było nazwać. Prowadzący Szymon Nowak oraz akompaniujący mu Mikołaj Dominik powitali klasy i zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy przy muzyce. Zespół szkolny na początku zagrał słynną polską piosenkę "Zostawcie Titanica" zespołu Lady Punk. Następnie duet Marcelina Szydłowska wraz z Maciejem Markiewiczem zaprezentowali melancholijny, jak wiosenne spacery po zieleniejącym lesie, utwór "Where you going tonight" Julii Pietruchy. Po tym występie zespół poszedł odsapnąć, ponieważ czas przyszedł na quiz wiosenny. 15 pytań, 6 losowo wybranych uczestników i 1 nagroda. Komisja składająca się z ... Szymona zadawała pytania, na które szybko mieli odpowiedzieć zawodnicy. Walka była bardzo zawzięta, tak jak bociani wyścig do najtłustszej żaby na polu. Antoni Wybierała dominował na początku ilością punktów, jednak to jego starszy kolega, Dominik Mazurkiewicz ostatecznie zwyciężył. Słodką nagrodą było pudełko ptasiego mleczka.
Kiedy emocje pokonkursowe opadły, na deski sceny znów weszli szkolni muzycy. "I still haven't found what I'm looking for" było piosenką, którą cała publiczność z pewnością zapamięta z uwagi na bardzo bliski kontakt z perkusistą, Mikołajem Dominikiem. W niepodważalny talent naszych artystów można było łatwo uwierzyć dzięki kolejnej piosence - "Beliver" zespołu Imagine Dragons.
Po tym nastąpiła mała przerwa na kolejny konkurs. Jednak tym razem nie było pytań. Zamiast tego były kolorowe i stylowe stroje z lat 70. i 80. Jury, w postaci całej publiczności, miało wybrać tego, kto najlepiej się ubrał w ten szczególny dzień. Wybór jednak był trudny, ponieważ każdy z trzech uczestników wyglądał jakby przespał 40 lat i obudził się dopiero wczoraj, ubierając się tak, jak przystało na tamten okres. Po długim głosowaniu komisja zdecydowała, że sprawiedliwym będzie, jeśli pierwsze miejsce zdobędzie... każdy. Tym sposobem Wiktoria Szyndrowska, Mikołaj Ozga oraz Mikołaj Dominik otrzymali bardzo zdrową, niewątpliwie słuszną i szczególnie im należną ilość czekoladek.
Na zakończenie tego bardzo barwnego i dosyć intrygującego apelu cały zespół wspomagany publicznością zagrał prawdziwy hymn uczniów całego świata - "Another Brick in the Wall" legendarnego zespołu Pink Floyd.
Ach, ta wiosna. W tym roku niespieszno jej było przychodzić do nas po tak srogich zimnach, jednak po takim powitaniu myślę, że z chęcią zamieni otaczający nas chłód na cieplejszą aurę i słoneczko. Aż doczekać się nie można tych kolorów na dworze, wyłączonych kaloryferów w szkołach i lodów z wolna kapiących na ręce ludzi zapatrzonych na otaczające ich piękno.

MID

fot. Atena Grygiel