Światowy Dzień Walki z AIDS i HIV
Akcja mikołajkowa
Apel dla Niepodległej
Uroczystość wręczenia stypendiów powiatowych

SSSP Ad Astra organizuje wraz z Biurem Podróży „No Limit Travel” dziesięciodniowy wyjazd wakacyjny do Transylwanii i Bułgarii. Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się na wyjazd u pani Katarzyny Jakubowskiej do 15.03. 18 r. Koszt wyjazdu – 980 zł + 150 euro. Proszę zapoznać się z programem wyjazdu

 

PROGRAM WYJAZDU

Dzień I
Wyjazd o 4.00
Przejazd tranzytowy przez Słowację i Węgry do Rumunii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.


Dzień II
Śniadanie. Przejedziemy do najsłynniejszego średniowiecznego zamku Transylwanii w Hunedoarze, siedziby książąt siedmiogrodzkich. Przejedziemy do Alba Iulia. Zobaczymy potężną cytadelę oraz katedrę w której jest pochowany Książę Siedmiogrodzki Jan Hunyady, walczył u boku Króla Władysława w bitwie pod Warną z Turkami. Zwiedzimy Cerkiew Katedralną Świętej Trójcy. Przejazd do Sybin, miasta artystów (jedno z najstarszych miast Rumunii). Zwiedzanie Starego Miasta z pięknymi gotyckimi i renesansowymi kamieniczkami, kościół ewangelicki z przełomu XIV i XV wieku, dom kapituły z XIV w., Most Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście to się zawali), przejście do tzw. dolnego miasta – spacer wąskimi, krętymi uliczkami z podcieniami i arkadami, kamiennymi schodami, obejrzenie XV-wiecznego gotyckiego ratusza z galerią i wieżyczką z dzwonem skazańców, barkowego pałacu “Pod Kariatydami” z 1785 r. i monumentalnej katedry prawosławnej wzniesionej na wzór Hagia Sophia w Konstantynopolu. Obiadokolacja i nocleg.


Dzień III
Śniadanie. Wyjazd w Karpaty Południowe, przejazd malowniczą i krętą Trasą Transfogaraską z najdłuższym tunelem w kraju (884 m), czas wolny w punkcie widokowym nad Jeziorem Bâlea, 2034 m.n.p.m. (z powodów bezpieczeństwa bywa, że trasa jest zamykana, wówczas ten punk programu może zostać niezrealizowany). Przejedziemy do Bran, gdzie zwiedzimy zamek uważany kiedyś za siedzibę Draculi. Obiadokolacja i nocleg.


Dzień IV
Śniadanie. Przejedziemy przez Przełęcz Predeal do Doliny rzeki Prahova. Przespacerujemy się po narciarskim kurorcie Sinaia w Karpatach Południowych. Zwiedzimy "Perłę Karpat"- pałac Peleş (letnią rezydencję królów Rumunii) i cerkiew przy prawosławnym Monastyrze Sinaia. Przejazd do Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu nad Morzem Czarnym. Obiadokolacja.


Dzień V
Śniadanie. Czas dla grupy. Obiad. Plażowanie i wypoczynek. Kolacja.


Dzień VI
Śniadanie. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO malowniczej starówki Nessebar, przejście groblą łączące Stare Miasto ze stałym lądem obok „pocztówkowego” młyna, przejście do potężnych niegdyś fortyfikacji pamiętających czasy starożytnych Greków. Spacer wąskimi uliczkami wśród charakterystycznych budynków z drewna i kamienia, połączony ze zwiedzaniem ocalałych cerkwi. Powrót do hotelu. Obiad. Czas na odpoczynek i plażowanie. Kolacja.


Dzień VII
Śniadanie. Przejazd do Warny. spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem katedralnej Cerkwi Wniebowzięcia NMP, budynku Opery, spacer w kierunku Parku Nadmorskiego obok Cerkwi Świętej Bogurodzicy, Łaźni Rzymskich i Cerkwi Św. Athanaslosa, przejazd do Parku Braterstwa Broni, zwanego Parkiem Warneńczyka, upamiętniającego bitwę z Turkami, zwiedzanie symbolicznego mauzoleum polskiego króla Władysława III. Przejazd do rezerwatu Kamienny Las. Spacer wśród przypominających greckie kolumny pozostałości skamieniałych drzew. Powrót do hotelu. Czas do dyspozycji grupy. Obiadokolacja.


Dzień VIII
Śniadanie. Czas dla grupy. Plażowanie i wypoczynek. Obiad. Możliwość pobytu w największym w Bułgarii Aquaparku „Paradise Neessebar”. Kolacja.


Dzień IX
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Czas na ostatnie zakupy, zdjęcia pamiątkowe. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Bułgarię, Serbię i Węgry.


Dzień X
Przyjazd do Polski w godzinach wczesnopopołudniowych.
Termin: 28.06 – 07.07.2018
Cena: 980 zł + 150 € dla grupy min. 44 uczniów + 4 opiekunów
Cena zawiera: przejazd autokarem, noclegi, wyżywienie według programu, ubezpieczenie KL i NNW, opiekę licencjonowanego pilota, usługi lokalnych przewodników, bilety wstępów, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Wakacje