We wtorek 3.10 w auli I LO odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji - podinspektorem Sławomirem Waleńskim oraz inspektorem do spraw kadr i szkoleń- Jadwigą Sługocką. Maturzyści mieli szansę zapoznania się z zasadami i kryteriami rekrutacji w szeregi służb mundurowych.

Podczas wyświetlania filmu, ukazana została specyfika zawodu policjanta. Z jednej strony pomoc niesiona pokrzywdzonym , „walka” w obroni prawa- z drugiej-narażone zdrowie, a niejednokrotnie życie w trakcie akcji. Przedstawiciele Komendy zachęcali młodych ludzi do podjęcia tej pracy, rzeczowo podając jej wady i kluczowe zalety. Na koniec wyczerpująco odpowiadali na pytania zadawane przez zainteresowanych uczniów I LO. Dziękujemy za to spotkanie!