16 26 kwietnia w I LO po raz kolejny odbył się dzień otwarty. Mury naszego liceum były dostępne  dla wszystkich chętnych gimnazjalistów, którzy chcieli  poznać naszą szkołę. Odwiedzili nas trzecioklasiści z ośmiu okolicznych gimnazjów.

Dla nich został przygotowany program artystyczny przez klasę IIB wraz z wychowawcą p. Markiem Ziarko. Podczas występów w auli została zaprezentowana również oferta edukacyjna naszej  szkoły oraz zasady rekrutacji.  W tym dniu premierę miał także spot reklamujący naszą szkołę nagrany przez  naszych uczniów i  samorząd uczniowski.
Po części artystycznej nasi goście zwiedzali szkołę i mogli obejrzeć w gabinetach  lekcyjnych ciekawe doświadczenia i  prezentacje chemiczne, fizyczne, historyczne oraz biologiczne . Mamy nadzieję, że przedstawionym programem ułatwiliśmy naszym gościom podjęcie decyzji związanej z wyborem przyszłej szkoły. Liczymy na to, że zobaczymy się ponownie we wrześniu!

fot. Atena Grygiel