2 3 kwietnia 2017r. uczniowie Społecznego Gimnazjum Ad Astra zaprosili licealistów do udziału w projekcie „Matma (t)uczy”. Na przerwach każdy mógł rozwiązać krótkie zadanie matematyczne, a za jego prawidłowe rozwiązanie otrzymywał słodki upominek.

Autorami zadań byli uczniowie klasy 3b – Julia Sip, Joanna Szulc oraz Łukasz Tokar. Na 2 godzinie lekcyjnej losowo wybrane dwuosobowe drużyny zmierzyły się z zadaniami przygotowanymi przez pana Sylwestra Maciejewskiego. Drużyna klasy 3c – Kinga Broda oraz Emil Małańczak - okazała się najlepsza i zdobyła główną nagrodę – tort. Tuż za nimi uplasowała się klasa 1b, którą reprezentowały Aleksandra Markiewicz i Julia Dumitrescu. Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Przyjazna Edukacja.

Dziękujemy za wspólną zabawę!