03 12 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli, jako wolontariusze, w rejestracji potencjalnych dawców pod okiem pracowników DKMS Polska Kasi i Aleksa. Uczniowie zgłosili się do pracy dzięki błyskawicznej akcji samorządu.

W niedzielę stawili się w siedzibie PCK, gdzie ich rolą było nie tylko zadawanie wielu pytań osobom, które chciały się zarejestrować , wypełnianie formularzy, ale również zachęcanie ludzi spacerujących po mieście do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Od 10.00 do 16.00, razem z koleżankami z Zespołu Szkół i absolwentkami zielonego LO, zarejestrowali 107 potencjalnych dawców.
Cała akcja została zorganizowana dla miliczanina, który cierpi na chorobę, którą można pokonać wyłącznie przeszczepieniem szpiku. Za solidną pracę podziękowania należą się Paulinie Janczurze, Ewelinie Owsianik, Dominice Iwanickiej, Weronice Pyczak, Natalii Ławniczak, Paulinie Bielak, Magdalenie Kubce, Honoracie Zdobylak, Patrycji Pernak, Oliwii Bęben i Dominikowi Mazurkiewiczowi. Za pomoc w organizacji tej wspaniałej ekipy serdeczne dzięki dla Dominika Sipa.
Pomagali również harcerze: z I LO - Katarzyna Korzeniowska i Olaf Kolbuch, z Gimnazjum w Miliczu - Monika Włodarczyk, z ZS w Miliczu - Kamil Pługowski, z SP nr 2 - Emilia Sokół ,Natalia Wirchniańska, Oliwia Wolanowska, z LO nr 5 we Wrocławiu - Angelika Ciołek.
Bardzo ważnym momentem była rejestracja rodziców Alanka, który też cierpi na groźna chorobę pani Nicoli i pana Damiana. Rodzice, którzy potrzebują pomocy dla swojego syna, nie wahali się wesprzeć chorego Pana Sławka.