24  Na dzień przed wyborami do Samorządu Uczniowskiego w auli szkolnej odbyła się debata, dzięki której uczniowie mogli lepiej poznać kandydatów oraz ich postulaty wyborcze.  W tym roku o funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ubiegała się czterech pretendentów: Anna Misiewicz, Dominik Sip, Szymon Nowak oraz Szymon Borowiak

Debata rozpoczęła się krótką autoprezentacją kandydatów, którzy w dalszym etapie odpowiadali na pytania prowadzących- Łucji Górskiej i Cypriana Herla. Uczestnicy zaprezentowali swój program wyborczy, padły również pytania od publiczności. Każdy z kandydatów miał czas na podsumowanie swojej kampanii wyborczej oraz zachęcenie do głosowania właśnie na niego. Nie zabrakło również oceny przeciwników, kandydujący wypowiadali się o swoich rywalach z szacunkiem i sympatią, widać było, że prowadzą sprawiedliwą rywalizację. Cała debata przebiegła w przyjaznej i milej atmosferze. Kandydujący wykazali się pomysłowością i zapałem do pracy na lepsze imię naszej szkoły. Teraz tylko pozostaje uczniom dokonać słusznego i sprawiedliwego wyboru składu SU.

fot. Atena Grygiel