11  1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS oraz solidarności z ludźmi zakażonymi wirusem HIV. W tym dniu uczennice klas I przygotowały stanowisko z ulotkami i czerwonymi wstążeczkami. W szkolnym holu można było obejrzeć prezentację na temat AIDS i HIV oraz wziąć udział w quizie.

W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS postawiliśmy również na edukację i przeprowadziliśmy Powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS i HIV.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap indywidualny polegał na rozwiązywaniu testu wiedzy. Zwyciężyła uczennica klasy III d - Julia Walniczek. W etapie drużynowym wzięły udział 2-osobowe zespoły z wszystkich powiatowych szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie odpowiadali na pytania o różnych poziomach trudności - za 1, 3 oraz 5 punktów. W komisji zasiadły panie Joanna Gamrot z Technikum Leśnego, Agnieszka Ochowicz z Zespołu Szkół oraz Marzena Rokita z I Liceum Ogólnokształcącego.

Wynik konkursu był następujący:
I miejsce zajęła drużyna z I Liceum w składzie: Karolina Pełczyńska i Julia Walniczek
II miejsce zajęły Karolina Wasiczko i Joanna Wasielewska z Zespołu Szkół
III miejsce zajął zespół z Technikum Leśnego - Szymon Ferens i Maciej Gawlas

Serdecznie gratulujemy!

Szkolne obchody Światowego Dnia Walki z AIDS koordynowały panie Beata Jaskulska i Marzena Rokita, a w organizację zaangażowały się uczennice z klasy Ib i Ic: Oliwia Bęben, Karolina Kaczmarek, Daria Kuczmińska, Klaudia Owczarek, Aleksandra Pudłowska i Susana Wojciechowska.