goethe  W tym roku szkolnym uczniowie klasy 1b, 1c i 1d uczestniczą w międzynarodowym projekcie Goethe – Institut „Das Bild der Anderen” (obraz innych).

Projekt polega na wymianie e-maili w języku niemieckim z rówieśnikami z innych krajów, będących na tym samym poziomie kompetencji językowych. W czasie projektu nie tylko poszerzamy znajomość języka niemieckiego, ale dowiadujemy się również, jak żyją nasi rówieśnicy w innych krajach na całym świecie. My natomiast zapoznajemy naszych kolegów z polską kulturą i obyczajami. Uczniowie rozpoczęli już korespondencję z uczniami szkoły średniej z Izmiru w Turcji. Koordynatorem projektu po stronie polskiej jest Małgorzata Rybka a po stronie tureckiej Ajda Atamer, nauczycielka języka niemieckiego w szkole średniej MEV w Izmirze.

goethe