00  Już po raz 21 uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Miliczu i uczniowie Otto Hahn Gymnasium w Springe uczestniczyli w wymianie szkolnej. Od 24 do 29 września 2016 roku grupa niemieckich uczniów i nauczycieli gościła w Miliczu.

Podczas pobytu uczniowie mieli okazję m. in.  zwiedzić Milicz, stawy milickie oraz widokową wierzę w Grabownicy. Grupa polsko-niemiecka podczas całodziennej wycieczki podziwiała również zabytki Wrocławia. Ciekawa lekcja przyrody odbyła się w podmilickim Domu Drzewa, gdzie uczniowie oglądali dawną wyłuszczarnię szyszek, podziwiali piękno przyrody spacerując po lesie oraz uczestniczyli w zajęciach plastycznych zorganizowanych o tematyce dot. życia lasu poprowadzonych przez pracowników milickiego Nadleśnictwa. Tegoroczną opiekę nad grupą sprawowała p. Anna Waleńska wraz  z nauczycielkami p. Małgorzatą Rybką oraz Elżbietą Reszelską. Organizację wymiany od lat wspiera Rada Rodziców I LO im. AK oraz fundacja „Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży”.