Dzień z prawem na SWPS
Vice mistrzostwo I LO - piłka nożna halowa dziewcząt
Euroweek 2020
I miejsce - piłka nożna halowa I LO!!!
09  26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Celem tego wydarzenia jest promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

 

 

Celebrowanie tego święta  ma służyć propagowaniu uczenia się języków przez całe życie zarówno w szkole, jak i poza nią.
Z tej okazji w naszej szkole odbył  się cykl lekcji, koordynowany przez panią Agnieszkę Nowacką i zespół językowców. Uczniowie naszego liceum, mieli przyjemność zapoznać się z językiem angielskim, portugalskim oraz niemieckim. Lekcje, w których wzięliśmy udział, były prowadzone przez skype'a i polegały na rozmowie z osobami mieszkającymi w Irlandii, Portugalii i Niemczech.  
Podczas konwersacji  uczniowie   mieli okazję poznać historię i kulturę tych  państw, a także mogli udać się w wirtualną podróż po ich  najciekawszych  zakątkach.  Wszystkim bardzo podobały się te zajęcia i z niecierpliwością oczekują na kolejne. Kto wie, może taka lekcja stanie się początkiem  nauki nowego języka lub rozbudzi w nas chęć podróżowania po świecie.

 

Lekcja języka portugalskiego

 

Lekcja języka irlandzkiego

 

 

 • 01
 • 02
 • 03
 • 05
 • 09
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 27
 • 28