04 13 kwietnia w klasie 1d odbyła się lekcja przedsiębiorczości, którą poprowadził dyrektor PKO Banku Polskiego w Miliczu, pan Krzysztof Mogilan (prywatnie ojciec Marcina z klasy 1d).

Razem z panią Grażyną Bugajną pan dyrektor opowiadał o ofercie banku skierowanej do ludzi młodych i bardzo młodych oraz o kredytach studenckich i perspektywie pracy w banku po ukończeniu studiów. Pan Mogilan stwierdził, że w bankach niekonieczniemuszą pracować absolwenci studiów ekonomicznych, świetnie sprawdzają się nawet humaniści, byle lubili pracę z ludźmi. Nasi goście odpowiadali na pytania, z których jedno było szczególnie zastawiające - czy praca w banku jest nudna? Pani Grażyna Bugajna bardzo szybko zaprzeczyła i przekonywała uczniów, że praca bankowca jest atrakcyjna i pełna niespodzianek, ponieważ klient, z którym pracuje, jest zawsze interesujący.Nowoczesny bank wychodzi dzisiaj naprzeciw potrzebom klienta i dostosowuje do jego wymagań. Za ciekawe zajęcia serdecznie dziękują uczniowie i nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.