2 Dnia 11 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się Międzypowiatowy Konkurs Matematyczno – Fizyczny. Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Miliczu..

Konkurs był skierowany szczególnie do maturzystów, ale uczestnikami byli także uczniowie klas młodszych. W czasie 90 minut uczniowie musieli rozwiązać 5 zadań z matematyki i 3 zadania z fizyki.
Był to doskonały sprawdzian przed egzaminami jakie czekają nas w maju. W spotkaniu uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z uczniami I LO im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Komisja w składzie: Alina Szwarczyńska, Iwona Nowaczyk      i Aneta Nowak, przyznała:
I miejsce ex aequo   Joannie Kokot- uczennicy kl. IIId I LO w Miliczu oraz Mateuszowi Hojak- uczniowi kl. IIIa I LO w Krotoszynie
II miejsce zajął   Mikołaj Kaczmarek- uczeń kl. IIIa I LO w Krotoszynie

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów!