Dzień z prawem na SWPS
Vice mistrzostwo I LO - piłka nożna halowa dziewcząt
Euroweek 2020
I miejsce - piłka nożna halowa I LO!!!

21 stycznia w naszej szkole mieliśmy wyjątkową okazję spotkać się z autorem filmu poświęconego pierwszym osadnikom na Ziemiach Odzyskanych. Spotkaniu towarzyszyła projekcja filmu dokumentalnego, który opowiada historię siedmiu osób, przesiedleńców, obecnych mieszkańców Dolnego Śląska. Bohaterowie opowiadają o swoim życiu na Wschodzie, o procesie wysiedlania, podróży oraz tym jakie warunki życia zastali w 1945 r. na Ziemiach Odzyskanych. Siedem niesamowitych historii, wzruszających, niekiedy mrożących krew w żyłach, a przede wszystkim autentycznych świadectw tamtych dni. Przywołane wspomnienia, wywarły na oglądających spore wrażenie i stały się asumptem do rozważań o historii, przeszłości i Naszych bliskich.


Dziękujemy serdecznie autorowi - Mirosławowi Kłopotowskiemu - za wizytę w naszej szkole i ciekawe spotkanie.